Blog poświęcony głównie tematyce związanej z informatyką oraz użytkowymi aspektami komputerów i Internetu.
Creative Commons License
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.0 Polska

darmowe liczniki
Kategorie: Wszystkie | informatyka | przemyślenia | użytkowe
RSS
niedziela, 15 lutego 2009
Hello World :)

Witam na moim blogu technicznym poświęconym głównie tematyce związanej z informatyką oraz użytkowymi aspektami komputerów i Internetu. Jako „użytkowe aspekty” rozumiem takie, które są sprytne i prowadzą do tego, że różne czynności możemy wykonać szybciej i prościej czyli po prostu ułatwić sobie życie – bo właśnie do tego moim zdaniem powinny służyć komputery. Ponieważ zdaję sobie sprawę, że blogów o tematyce IT jest już sporo, przy tworzeniu wpisów będę starał się uwzględniać:

  • Aby treść wpisu nie była powieleniem żadnego newsa znalezionego na innym blogu (sam nie lubię gdy w kilku serwisach czytam dokładnie o tym samym) – nie mam zamiaru zajmować się śledzeniem newsów – od tego są inne blogi i serwisy (np. osnews.pl) którym całkiem nieźle to wychodzi.
  • Aby treść wpisu była oryginalna – w ten sposób że na opisywany pomysł wpadłem sam i pochodzi on ode mnie, a jeżeli nawet podobne rozwiązania już istnieją to moje w znaczący sposób się od nich różni
  • Aby wpisy nie były trywialne – nie będę opisywać faktu, że pojawiła się kolejna wersja systemu Windows, albo że dodano nową funkcję GMail’a z Google Labs.
  • Nie wykluczam również od czasu do czasu jakichś własnych komentarzy czy przemyśleń :)

Blog kieruję do średniozaawansowanych użytkowników, choć zawsze będę starał się opisywać różne rzeczy tak, aby Ci mniej zaawansowani ale ambitni i kreatywni również skorzystali z moich pomysłów.

16:25, przemsen
Link Komentarze (2) »
1 ... 11