Blog poświęcony głównie tematyce związanej z informatyką oraz użytkowymi aspektami komputerów i Internetu.
Creative Commons License
Ten utwór jest dostępny na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 2.0 Polska

darmowe liczniki
Blog > Komentarze do wpisu
Moje sprawdzone linki pogodowe

Osobiście korzystam z trzech serwisów związanych z pogodą, które w mojej ocenie publikują bardzo dobre prognozy i użyteczne informacje. Często jestem pytany o adresy tych stron, więc podzielenie się tymi informacjami powinno być dobrym pomysłem.

1. meteo.pl (UM)

Prognoza opracowywana przez Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to co innego niż widzimy w większości mediów. Prognoza potrafi przewidzieć opady co do godziny, według mojej subiektywnej opinii bardzo wysoka sprawdzalność.

new.meteo.pl

Bezpośredni link do prognozy dla Warszawy.

2. meteo.waw.pl

Stacja meteorologiczna umiejscowiona w Warszawie, w dzielnicy Ursus. Częściej otwieram tę stronę niż patrzę na fizyczny termometr za oknem. Adres przydatny nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ponieważ zawiera linki do innych stacji.

meteo.waw.pl

3. antistorm.eu

Wizualizacja prawdopodobieństwa wystąpienia burzy na terenie całej Polski. Jedna z bardziej użytecznych, jakie widziałem.

antistorm.eu

środa, 29 maja 2013, przemsen

Polecane wpisy

Komentarze
2013/09/19 18:23:48
Masz rację, że większość mediów nie pokazuje prognoz w formie takiej jak na meteo.pl. To dlatego, że trzeba poświęcić trochę czasu i odrobinę się wysilić, żeby rozszyfrować co oznaczają przedstawione dane a większość potrzebuje info o pogodzie szybko/teraz/już... a, że dostają nieprawdziwą informację, no coż:)
Zgadzam się z tym, że to chyba najlepsza pogoda w sieci. Pozdrawiam